7000 Dergisi Kapak Kızı – Hadi İpucu

7000 Dergisi Kapak Kızı – Hadi İpucu

Fransa’da yayın yapan moda-sanat dergisi ‘7000 Magazin’in mart sayısına kapak olan Türk sinema oyuncusu kim?

26 Mart Hadi 13.15 ipucu sorusu yayınlandı! İşte Hadi yarışmacılarının beklediği Hadi 26 Mart ipucu sorusu ve cevabı!

 

26 Mart Hadi İpucu Sorusu

Bugünkü ipucumuzda Fransa’nın yeni moda ve sanat dergisi 7000 magazinin Mart sayısına kapak olan oyuncumuzu soruyoruz. Bu derginin kapağında aynı zamanda dünyaca ünlü İtalyan aktris Monica Bellucci var desek ?

 

Hadi Magazin ipucu cevabı: “Belçim Bilgin”

 

Güncel Hadi Haberleri , joker  ve ipuçları için takip edebilirsiniz: instagram/ @hadigamelive.site

 

 

Belçim Bilgin, 7000 Magazin dergisinde mart ayında kapak oldu!

Dünyaca ünlü fotoğrafçı Ralph Wenig’e verdiği pozlarla sanatsal bir çalışmaya imza atan Bilgin, profesyonel modellere taş çıkardı. Güzel oyuncu, dünyaca ünlü İtalyan aktris Monica Bellucci ile birlikte kapak olduğu dergi çekimlerinde ilgi odağı oldu. Derginin Paris Intercontinental Hotel’de düzenlenen gecesine ise Seda Sayan ve Murat Atik gibi ünlüler de katıldı. Gecede Belçim Bilgin, Monica Bellucci ile kırmızı halıda basına poz verdi.

Güzel oyuncu, geçtiğimiz akşam da derginin Paris’teki gala davetine katıldı. Bellucci ile kırmızı halıda basına poz veren Bilgin, yabancı basının ilgi odağıydı. Güzel oyuncu, Fransız dergisinin yetkilileri tarafından Paris’te kraliçe gibi ağırlandı. Belçim Bilgin, özel davet için gittiği Fransa’da Rihanna gibi yıldızların da tercihi Paris Intercontinental Otel’in geceliği yaklaşık 20 bin liralık suit odasında konakladı.

Belçim Bilgin kimdir?

 

Belçim Bilgin, 31 Ocak 1983 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Bir erkek kardeşi vardır. Belçim Bilgin, Şeyh Said İsyanı’nı başlatan Şeyh Said’in torunudur. Kendi ifadesine göre ise Şeyh Said, babasının dedesinin büyük ağabeyidir. Belçim adı “çimen yaprağı” anlamına gelmektedir.

İlkokulu Ankara’da Salih Alptekin İlkokulu’nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun’a taşındılar. Ortaokulu ve 1999 yılında bitirdiği liseyi Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nde okudu.
2002 yılında Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü’nde okumaya başladı. Bu sıralarda lise yıllarından beri tiyatrocu olmak isteyen Belçim Bilgin, bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan‘la tanıştı. Yılmaz Erdoğan’ın ders verdiği Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) Workshop’lara katıldı. Bu olaydan sonra “Sıfır Kilometre” adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris’e yerleşti.

Paris’de iki sene kalan Belçim “Dol” adlı filmde de rol aldı. 2006 yılında Türkiye’ye döndü. 2006 yılında Yılmaz Erdoğan‘la evlendi.

 

HADİ NEDİR?

Son zamanların en çok ilgi gören ve gerçek para dağıtan Hadi, canlı yayınlanan bir mobil bilgi yarışmasıdır.

Türkiye’nin önde gelen GSM operatörlerinden biri olan Turkcell’in geliştirdiği Hadi mobil uygulaması üzerinden  oynanan bu bilgi yarışmasını oynamak isteyen kişiler, Hadi uygulamasını cep telefonlarına indirerek oynayabilirler.

Cep telefonlarının işletim sistemi Android olan kullanıcılar Google Play Store’da, iOS olan kullanıcılar ise App Store’da “Hadi” diye aratmaları halinde uygulamayı bularak bu heyecana dahil olabilir.

Binlerce insanın para kazanmak için Hadi uygulamasından oynadığı bu bilgi yarışması hafta içi her gün 12.30 ve 20.30’da hafta sonu ise sadece 20.30’da yayınlanıyor.

HADİ İPUCU SORUSU NEDİR?

Yarışmalardan önce Hadi yetkilileri, yarışmacılarına jest yaparak yarışmada sorulacak olan bir sorunun ipucunu veriyor. Hadi yarışmacıları da bu ipucu sorusunu ve cevabını merak ediyor.

Hadi ipucu soruları, yarışmacılara 12 soruluk yarışmada çok kritik anlarda büyük avantaj sağlayarak binlerce rakibinin önüne geçmesine ve yarışmacıların büyük ödüle bir adım daha yaklaşmasına yardımcı oluyor.

HADİ JOKER KODU NEDİR?

Hadi yarışmacıları hadi ipucu ile birlikte hadi joker kodu‘na da ihtiyaç duyuyor. Peki bu Hadi joker kodu nedir? İşte cevap!

Hadi joker kodu; Mobil bilgi yarışması Hadi’nin, yarışmalardan önce, her gün yarışmacılara dağıttığı ve hadicilere yarışma esnasında büyük avantaj sağlayan bir hediyedir.

Hadi yarışmacıları, yarışma esnasında bir soruya yanlış cevap verdiklerinde, sahip oldukları joker hakkını kullanarak, yarışmadan elenmeden bir sonraki soruya geçmeye hak kazanıyor.

Bir yarışmacı kaç joker hakkına sahip olursa olsun, her yarışmada sadece “bir tane joker” kullanma hakkı bulunuyor. Bununla birlikte; Hadi joker kodu final sorularında kullanılamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir