İranlı Angelina Jolie Sahar Tabar Instagram

İranlı Angelina Jolie Sahar Tabar Instagram

Sahar Tabar Instagram hesabından fotoğraf paylaşan ve milyonlarca takipçiye ulaşan ünlü isim, ülkesi İran’da hiç beklemediği bir durumla karşı karşıya kaldı.

Angelina Jolie’ye benzemek için birçok kez estetik ameliyat olduğu iddia edilen Sahar Tabar tutuklandı.

 

İran’da yaşayan genç kadın, Amerikalı ünlü oyuncu Angelina Jolie’ye benzemek için defalarca bıçak altına yattı. Her operasyon sonrasında Instagram hesabından fotoğraf paylaşan ve milyonlarca takipçiye ulaşan ünlü isim, ülkesi İran’da hiç beklemediği bir durumla karşı karşıya kaldı.

Tutuklanan Sahar Tabar’ın Instagramı kapatıldı

Ajansta yayımlanan habere göre bazı kişiler Tabar’ı başkent Tahran’da bir dini kuruma şikayet etti. 21 yaşındaki Tabar daha önce yaptığı açıklamada Jolie’ye benzemek istediğine dair iddiaları reddetmiş, sosyal medya hesaplarındaki fotoğraflarının çoğunun “makyaj ve kurgu eseri” olduğunu söylemişti. Tabar bununla birlikte burnundan ve dudağından estetik ameliyat olduğunu ve yağ aldırdığını kabul etmişti.

SAHAR TABAR INSTAGRAM HESABI KAPATILDI

Sahar Tabar’ın Instagram’da milyonlarca takipçisi vardı. Tutuklanmasının ardından Tabar’ın Instagram hesabı kapandı. İran’da bazı kişiler Tabar’ın tutuklanmasına sosyal medyada tepki gösterdi. Kararı eleştirenlerden biri alayvari bir üslupla Tabar’ın, “cinayate ve zimmetine para geçirme gibi” daha az tehlikeli faaliyetlerde bulunması gerektiğini yazdı.

ESTETİK AMELİYATLARINDA PATLAMA

İran’da son yıllarda estetik ameliyat olanların sayısında büyük oranda artış olduğu biliniyor. Ülkede Meclis Sosyal Komisyonu’nun üyelerinden Rasoul Khazri bu yıl yaptığı açıklamada, “İran’da estetik ameliyatların oranı, Avrupa ülkelerinden 5 kat fazla. Dünyadan birçok kişi estetik ameliyat olmak için İran’a geliyor. Güzel de değiller” demişti.

Sahar Tabar: Sosyal medyada fenomen olup tutuklanan ‘İran’ın Angelina Jolie’si’

Tasnim haber ajansı; Tabar’ın “dine hakaret”, “ahlaksızlığı teşvik” ve “İran’da İslami kıyafet yönetmeliğine hakaret” ile suçlandığını bildirdi.

Ajansta yayımlanan habere göre bazı kişiler Tabar’ı başkent Tahran’da bir dini kuruma şikayet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir