Whatsapp çöktü mü, neden çöktü?

Whatsapp çöktü mü, neden çöktü?

WhatsApp’la ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda dünya genelinde mesajların iletim sorunu yaşandığı WhatsApp’ta bugün aynı sorun tekrar meydana geldi.

 

Popüler mesajlaşma ağı üzerinden ileti göndermek isteyen kişilerin mesajları gecikmeli olarak iletiliyor.

İlerleyen dakikalarda sorunla ilgili uygulamanın yetkililerinden bir açıklama yapılması bekleniyor.

 

Bazı kullanıcılarda ise uygulama sorunsuz olarak çalışıyor.

“Whatsapp neden açılmıyor, çöktü mü?” sorusu araştırılıyor. Vatandaşlar Whatsapp’a neden girilmediğini öğrenmek istiyorlar. Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Güncel açıklamaları haberimizden takip edebilirsiniz.

Whatsapp Web ile ilgili bazı kullanıcılardan sorun bildirimi geliyor. Bazı kullanıcılar Whatsapp Web’in QR kodunun okutulduktan sonra açılmadığı ifade ediliyor. Peki bu durumda ne yapmak gerekiyor? Whatsapp Web çöktü mü?

Whatsapp uygulamasını akıllı cihazlarından sildikten sonra yeniden yüklediklerinde problem ortadan kalkıyor. Whatsapp uygulamasını silecek kullanıcılar, sohbetlerini yedekleyerek uygulamayı kullanmaya kaldıkları yerden devam edebilir.

WHATSAPP SOHBETİ NASIL YEDEKLENİR?

Sohbet ve medyalarınızı Google Drive’a yedekleyebilirsiniz, böylece Android telefonunuzu değiştirirseniz veya yeni bir telefon alırsanız sohbet ve medyalarınızı aktarabilirsiniz. Yedekleme dosyaları değişken büyüklüklerde olabileceğinden ve ek ücretlendirmeye neden olabilecek mobil veri tüketebileceğinden, sohbetlerinizi Google Drive aracılığıyla yedeklemeden önce telefonunuzla bir Wi-Fi ağına bağlanılması tavsiye ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir