Neslihan Yeldan’ın 11 yıllık evliliği Mazi Oldu

Neslihan Yeldan’ın 11 yıllık evliliği Mazi Oldu.

Oyuncu Neslihan Yeldan, İngiliz eşi Leo James Felix Pollock ile 11 yıllık evliliğini noktaladı.

İstanbullu Gelin dizisinde Süreyya’nın teyzesini canlandıran Neslihan Yeldan, artık bekar. Ünlü oyuncu Neslihan Yeldan İngiliz eşi Leo James Felix Polloc‘ten boşanma kararı aldı.

Çiftin 12 yaşındaki çocuklarının velayeti anne Yeldan’a verildi. Mahkeme; Pollock’un, çocukları 18 yaşına gelene kadar aylık bin 600 dolar nafaka ödemesine karar verdi.

DAVAYI KOCASI AÇTI

İstanbul Aile Mahkemesi’ne açılan boşanma davasını Leo James Felix Pollock açtı. Leo James Felix Pollock’un avukatı Nihan Eker, dava dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: “Taraflar fikren ve ruhen artık anlaşamamaktadır. Bu nedenle evlilik birliğini daha fazla sürdürmeleri mümkün değildir. Boşanmalarına karar verilsin” dedi.

Tercüman eşliğinde ifade veren Leo James Felix Pollock, “Evlilik birliğini daha fazla sürdürmemiz mümkün değildir. İkimiz de boşanmak istiyoruz. Uzman yardımı istemiyoruz” dedi. Davalı Neslihan Yeldan Pollock da, boşanma konusunda anlaştıklarını ve boşanmalarına karar verilmesini istedi.

Neslihan Yeldan kim, kaç yaşında, aslen nerelidir?

25 Şubat 1969 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.

1987 yılında Ortaoyuncular topluluğunda tiyatroya başladı. Ortaoyuncular, Kent Oyuncuları, Dormen Tiyatrosu, BKM., İstanbul Halk Tiyatrosu, Duru Tiyatro gibi topluluklarda tiyatro yaptı.

1989 yılında Özlem Savaşve Hakan Ural’ın oynadığı, ‘‘Şeytanın Kurbanları” adlı dizi ile ilk defa ekran karşısına çıktı. Daha sonra; Yaz Evi, Ruhsar, Güneş Yanıkları, Organize İşler, Düriyenin Güğümleri gibi dizilerde rol aldı.

1998 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı, Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) tarafından sahnelenen “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?” adlı tiyatro oyununda Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Altan Erkekli, Zerrin Sümer, Sinan Bengier, Salih Kalyon, Ayberk Atilla, Bican Günalan, Deniz Özerman, Caner Alkaya, Serhat Özcan ile birlikte rol aldı.

4 Temmuz 2014 tarihinde FOX’ta yayınlanmaya başlayan “Kiraz Mevsimi” adlı dizide; Serkan Çayoğlu, Özge Gürel, Dağhan Külegeç, Nilperi Şahinkaya ile başrolleri paylaşırken, Neslihan Yeldan da Serkan Çayoğlu’nun annesi rolünde oynamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir