Güzel Yabancı Magazin 2019

Güzel Yabancı Magazin

Marmaris’te Güzel Hava – Yerli – Yabancı Turistler

Marmaris’te geçtiğimiz hafta nisan 2019’da güzel havayı gören yerli ve yabancı turistler, plajları doldurdu. Güneşli havanın hakim olduğu Marmaris’te hava sıcaklığı 24, deniz suyu sıcaklığı ise 16 derece olarak ölçüldü.

 

Sezon Erken Başladı!

Marmaris’te güzel havayı fırsat bilen yerli- yabancı turistler, plajlara akın etti. Bazı kişiler, şezlonglarına uzanarak, güneşlenmeyi tercih ederken, bazıları da denize girdi.

Sahil yolları ise yürüyüş ve spor yapanlarla doldu. Otel havuzlarında da plajları aratmayan kalabalık oluştu.

Tatilciler, havuzda çocuklarıyla oyunlar oynadı. Havuz kenarına çekilen şezlonglara uzananlar, nisan güneşinin keyfini çıkardı. Kimileri ise şemsiye altında kitap okumayı tercih etti.

Antalya’da Sezon Erken Başladı

Antalya’da hafta sonunda hava sıcaklığının 21 dereceye yükselmesi ile vatandaşlar dünyaca ünlü Konyaaltı sahiline akın etti.

Turizmin başkenti Antalya’da Nisan ayının ilk haftasında 21 dereceye çıkan hava sıcaklığı, vatandaşları sahile akın ettirdi. Kentte hava sıcaklığı 21, deniz suyu sıcaklığı ise 18 derece olarak ölçülürken, nem oranı da yüzde 59 olarak belirlendi. Hafta sonunu Konyaaltı sahilinde geçiren vatandaşlardan bazıları sahilde güneşlenip kitap okurken, bazıları çay eşliğinde sohbet etti, bazıları da spor yaptı. Yabancı turistler ise Akdeniz’in maviliklerinde kulaç atıp, güneşin tadını çıkardı.

“Ağır bir kıştan sonra yazı özlemiştik”

Ailesiyle beraber sahile gelen Dilay Bayındır, “Bugün hava çok güzel. Annemle ve çocuklarla dışarıya çıkalım istedik ve denize geldik. Antalyamız çok güzel. Ağır bir kıştan sonra yazı özlemiştik. Yaz gelsin diye bekliyorduk. Artık yaz geldi, denizimize kavuştuk” dedi.

Kışın İstanbul’da, yazın ise Antalya’da yaşadığını ifade eden Ali Öztekin, sıcak havayı sahilde değerlendirdiğini söyledi. Öztekin, “Yaklaşık 40 yıldır Antalya’da yaşıyorum. Antalya’da yaşayanlar için deniz mevsimi temmuzdur. Su sıcaklığı anlamında temmuz ayıdır. Şimdi turistler özellikle kuzeyden gelen turistler denize giriyor. Ben denize girmedim, D vitamini almak için oturdum” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir