Cristiano Ronaldo Tecavüz Davası

Cristiano Ronaldo Tecavüz Davası

Juventus’un Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo’nun Amerika Birleşik Devletleri’nde yürütülen tecavüz soruşturmasıyla ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

2009 yılında otelde bir kadına tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo‘nun “iddiaların makul şüpheden öteye geçmemesi” sebebiyle ceza almayacağı açıklandı.

Mayorga, 2009 yılında Ronaldo’nun kendisine tecavüz ettiğini ileri sürmüş ve sessiz kalması için 375 bin dolar aldığını söylemişti. Ronaldo ise avukatına o gece yaşanan her şeyi itiraf etmişti.

Neler yaşanmıştı?

34 yaşındaki Kathryn Mayorga, Ronaldo’yu, 13 Haziran 2009‘da kendisine tecavüz etmekle suçlayarak dava açmış 325 bin dolarlık gizlilik anlaşmasıyla dava kapanmıştı.

Eylül 2018’de dava yeniden açıldı. Dava dilekçesinde yer alan iddiaya göre Ronaldo, barda tanıştığı Mayorga‘yı Las Vegas manzarasına sahip otel odasına davet etti. Daha sonra Mayorga’yı zorla yatak odasına götüren Ronaldo, davalıya cinsel saldırıda bulundu.

Mayorga, cinsel saldırıya direnirken, çığlık atarak Ronaldo’dan durmasını istedi. Ronaldo’nun tecavüz olayının ardından özür dilediği belirtilen dilekçede, Portekizli yıldızın “Normalde centilmen bir erkeğimdir” dediği yazıldı.

İtalya Seri A takımlarından Juventus‘un formasını giyen futbolcu, Mayorga tarafından ortaya atılan tecavüz iddialarını kesin bir dille reddetmişti.

33 yaşındaki Futbolcu, “Adımı temize çıkarmaya istekli olsam da, benim üzerimden kendilerinin reklamını yapmak isteyen insanlar tarafından yaratılan bu medya cümbüşünü beslemeyi reddediyorum” şeklinde konuşmuştu.

RONALDO’NUN DNA’SI İLE EŞLEŞTİ

İngiltere’nin yüksek tirajlı gazetelerinden The Sun, okuyucularıyla paylaştığı özel haberinde müfettiş Jeffrey Guyer’ın savcıya gönderdiği bir notta “DNA sonuçları geldi ve Ronaldo’nunki ile eşleşti.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir